دوربین مداربسته PTZ

راهنمای نصب برنامه Easy4key داهوا
آوریل 26, 2020
نرم افزار برنامه ریزی BAOFENG UV82
ژوئن 15, 2020
دوربین PTZ

دوربین مداربسته گردان با نام های PTZ، Fast ِDome، Speed ِDome و …. شناخته میشوند.PTZ مخفف کلمه Pan Tilt Zoom میباشد که به معنای Pan چپ و راست ، Tilt بالا و پایین ، Zoom بزرگنمایی است. PTZ اشاره به کارایی این نوع دوربین ها دارد که قابلیت چرخش و گردش در جهت های مختلف و همچنین بزرگنمایی تصاویر را شامل میشود.این دوربین ها شبیه به دوربین های Dome هستند.

قابلیت گردش ، چرخش و بزرگنمایی دردوربین PTZ میتواند به صورت دستی یا استفاده از نرم افزار و به صورت خودکار انجام داد.همنین میتوان با انجام تنظیمات دوربین را در حالت ردیابی خودکار قرار داد.بدین معنی که دوربین درمیدان دید خود یک فرد یا ماشینی که حرت میکند را دنبال نماید.

قابلیت دیگر دوربین PTZ ، کارکرد Preset است.که به شما امکان میدهد دوربین را به گونه ای تنظیم نید که به صورت زمانبندی شده در محل های خاصی تمرکز داشته و نمایش دهد.

انواع دوربین مداربسته PTZ :

دوربین های PTZ آنالوگ :

این نوع دوربین ها عموما برای فیلم برداری صحنه های نمایش و استودیوی تلوزیونی استفاده میشوند.نحوه کنترل این نوع دوربین ها از دو طریق اکان پذیر است :

1.با استفاده از کابل های اضافی دستورات را به دوربین ارسال کنید.شما باید کابل های اضافی را به موازات کابل های کواکسیال اجرا کنید و از رابط RS_485 و پروتکل PTZ مانند Pelco_D استفاده نمایید.

2. با استفاده از کابل کواکسیال، دستورات را به دوربین ارسال کنید.

دوربین های مداربسته IP PTZ

این نوع دوربین ها برای کنترل به کابل اضافی نیاز ندارند و از طریق کابل UTP قابل مدیریت هستند.دوربین های IP PTZ عموما در صنعت امنیت مورد استفاده قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *