دوربین مداربسته بیسیم

دوربین مداربسته بولت
دسامبر 1, 2019
دفترچه راهنما KENWOOD 3207
دسامبر 7, 2019

دوربین مداربسته بیسیم (Wireless CCTV camera)

همانطور که از نام این نوع دوربین پیداست برای انتقال تصویر و صدا نیاز به هیچ کابلی ندارد و تصاویر را به صورت بیسیم و با استفاده از امواج ارسال میکند این نوع دوربین ها به طور کلی قابل تقسیم به دو نوع آنالوگ وایرلس وIP وایرلس هستند.در نوع آنالوگ وایرلس ابتدا تصاویر آنالوگ دوربین توسط مبدل آنالوگ به IP و به دیجیتال تبدیل شده و سپس تصویر به صورت بیسیم ارسال میشود. در سمت دیگر تصاویر بیسیم توسط DVR بیسیم دریافت شده و ضبط میشود.در نوع IP وایرلس (تحت شبکه ) تصاویر به صورت بیسیم به مرکز ضبط ارسال میشوند.بر ارسال این نوع دوربین ها در فضای باز حدود 150متر است اما در فضاهای بسته زیر 50 متر میباشند.برد این دوربین ها بستگی زیادی به محیطی که  در آن نصب میشوند دارد ، به طور مثال برد این دوربین ها در ساختمان های از جنس بتن با ساختمان های اسکلت فلزی متفاوت است.

در یک دسته بندی دیگر دوربین های بیسیم به دو نوع زیر تقسیم میشوند :

  • دوربین مداربسته بدون دستگاه مرکزی : این دوربین ها از طریق تکنولوژی WIFI به یک اکسس پوینت وایرلس متصل میشوند و تصلویر در شبکه پخش میکنند.منبع ذخیره سازی تصاویر در این دوربین ها کارت حافظه ای میباشد که در این دوربین هنا قرار میگیرد.
  • دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی : این دوربین ها به صورت بیسیم به یک دستگاه مرکزی بیسیم متصل میشوند و منبع ذخیره سازی آن ها هارد دیسکی میباشد که درون دستگاه مرکزی بیسیم تغذیه میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *