دوربین مداربسته دام

دفترچه راهنما MOTOROLA MT777
نوامبر 28, 2019
تحویل سریع کالا
دسامبر 1, 2019

دوربین مداربسته دام ( DAME CCTV CAMERA)

دام در اصطلاح به معنی گنبد است ، و همانطور که مشخص است به شکل ظاهری این نوع دوربین اشاره دارد.

کاربرد دوربین مداربسته دام اغلب غیر صنعتی میباشدوبدنه این دوربین ها مقاومت بالای دربرابر شرایط بد آب و هوایی ندارند بنابراین کاربرد کاربرد بیش تری در محیط های مسقف مانند محیط های اداری و یا تجاری و مسکونی دارند.این نوع دوربین ها مجهز به IR (دید در شب ) هست و شعاع دید آنها در شب بین 20تا30 متر میباشد .اگر شما مایل باشید که شعای بیشتری را به وسیله دوربین مشاهده کنید بهتر است از دوربین های بولت استفاده نمایید و یا اینکه در کنار دوربین های دام یک پروژکتور مادون قرمز نصب کنید.

زاویه دید :

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب دوربین مناسب نوع  لنز و زاویه دید دوربین است .دوربین های دام از نظر نوع لنز و زاویه دید به دو دسته تتقسیم میشوند :

  • دوربین های لنز ثابت (fix lens) :لنز 8/2 میلی متر با زاویه دید 85 درجه ، لنز 6/3میلی متر با زاویه دید 70 درجه.پ
  • دوربین های وریفوکال  (varifocal lens): لنز 9-3 میلی متر و زاویه دید 35تا 80 درجه ، لنز 12-28 میلیمتر و زاویه دید 25تا 85 درجه

دوربین های اسپید دام :

این دوربین ها از نظر شکل ظاهری همانند دوربین های دام هستند با این تفاوت که دارای قابلیت تنظیم زوم و چرخش از راه دور میباشند.

نکات کاربردی :

  • دوربین های دام برای کسانی که به ظرافت ، زیبایی و دکراسیون منزل و ساختمان اهمیت میدهند بهتر است از دوربین های دام استفاده نماییند.
  • این دوربین ها زاویه دید کمی دارند اما به دلیل شکل ظاهری ،جهت چرخش لنز دوربین برای سارقان احتمالی قابل تشخیص نمیباشد.
  • این دوربین ها برخلاف دوربین های بولت بخه راحتی قابل رویت نیستند ، بنابریان سارقان و خرابکاران به راحتی نمیتوانند آن را پیدا کرده و نسبت به تخریب آن اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *